Našimi krmivy je možno vyléčit zdravotní problémy psů

Našimi krmivy lze vyléčit zdravotní problémy psů způsobené nekvalitní stravou!
Když v časopise Pes přítel člověka vyšel článek FirstMate - likvidátor kožních onemocnění, reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Řada chovatelů se na nás od té doby každý den obrací se svými problémy psů. Pro mnohé jsme byli poslední možností, kterou ještě chtěli vyzkoušet.

Jedním z prvních, kdo se na nás obrátil byla i majitelka 6 měsíční argentinské dogy, viz foto. Fence jsme vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nasadili krmivo FirstMate Lamb & Potato with Rice. Nyní, když se zdravotní stav zlepšil, jsme přešli na krmivo FirstMate Potato & Fish Large Breed. Myslím, že rozdíl ve zdravotním stavu fenečky před léčbou a po dvou měsících krmení FirsMate je opravdu markantní.

Před léčbou

 

Po 2 měsících krmení FirstMate

 Potěšilo nás i to, že nás na výstavě v Českých Budějovicích navštívili chovatelé, kterým jsme podobným způsobem pomohli k spokojenosti jejich i jejich miláčků. V čem spočívá úspěch našich ultraprémiových krmiv FirstMate?

FirstMate Potato & Fish i FirstMate Lamb & Potato with Rice se od běžných superprémiových řad krmení, které nejsou přírodními či holistickými výrobky, liší mimo jiné i tím, že neobsahují žádné náhražky, vedlejší produkty a chemické konzervanty.

Unikátní receptura, kterou bezpochyby FirstMate Potato & Fish i FirstMate Lamb & Potato with Rice je, má pozitivní vliv na:

- nádory : je nápomocna v zabraňování rozvíjení veškerých druhů nádorů.


- kůži : odstraňuje svědění či zanícení kůže v důsledku potravinové alergie, lupy, zápach psa způsobovaný nekvalitním krmením.


- srdce : působí proti zvýšenému krevnímu tlaku, arytmiím a koronárním nemocím.


- střeva
: zlepšuje funkci trávicího traktu, zkracuje dobu hojení ran po chirurgických zákrocích.


- oči : napomáhá rozvoji sítnice a zrakového centra v oblasti mozku.


- imunitu : kladně ovlivňuje celkový imunitní stav organismu a celkový zdravotní stav zvířete.


 


Uzdravený kokršpaněl - kožní onemocnění


 


Bassethound, Dagmar a Lucie Kolářovy

Rády bychom se podělily o zkušenost s krmivy FirstMate a zároveň se představily, kdo jsme. Máme chovnou stanici bassethoundů už 14 let. V současné době s námi žijí 3 baseti, kokršpaněl a kříženec Bibi.

Vždy jsme kladly velký důraz na vhodné krmivo, které by splňovalo požadavky našich pejsků. Baset je plemeno těžké kostry, tudíž se správnou výživou je třeba začít v nejrannějším věku. Vyzkoušely jsme možná desítku různých krmiv, v posledních letech skončily u toho, o kterém jsme smýšlely jako o špičce mezi granulemi dostupnými na českém trhu. Nicméně to pořád nebylo to "pravé ořechové": nevyhnuly jsme se zdravotním problémům - potravinová alergie a z té vyplývající opakované záněty střev, kožní problémy (ekzém, svědivost, vypadávání srsti), nízká odolnost vůči běžným virovým onemocněním atd. Už jsme se pomalu smiřovaly s tím, že naši psi jsou prostě choulostiví a že to tak bude napořád. Až jsme úplně náhodou narazili na krmivo FirstMate.

Loni jsme absolvovaly mezinárodní výstavu a jako pokaždé se vracely s taškou plnou letáků inzerujících "to nejlepší krmivo pro našeho psa". Nás skeptiky zaujalo jediné - FM neslibovalo zázraky, nicméně nabízelo řešení většiny našich problémů. Rozhodly jsme se toto krmivo vyzkoušet, neměly jsme co ztratit. Náš Fík prodělal už podruhé zánět střev a byl čas v rámci rekonvalescence přejít na normální krmivo. Koupili jsme pro něj FM. Již po několika málo týdnech jsme pozorovaly zlepšení. Jeho výkaly byly konzistentní, zmizela krev, měly tvar. Chovatelé, jejichž hafani mají střevní potíže, určitě vědí, o čem mluvíme. Po třech měsících pravidelného krmení FM Fík začal KONEČNĚ přibývat na váze a vrátila se mu i chuť k jídlu. Brzy uplyne rok od doby, kdy začal jíst FM, a střevní problémy jsou minulostí.

Po výsledcích, které jsme zaznamenaly s Fíkem, jsme FM podaly, samozřejmě s přihlédnutím k individuálním potřebám, i našim ostatním psům.

Amálka, fenka, stáří 4 roky, mamka našeho Fíka, rovněž basetka, byla velmi často nemocná. Virózy, bakteriální infekce, které jednou málem skončily fatálně, záněty kůže, kožní alergie. Dnes je Ami bez vážných obtíží. Ne že by nebyla nikdy nemocná, ale zvládá drobná onemocnění bez předtím nutných antibiotik. Kožní infekce úplně zmizely. Navíc "obživla" - je aktivní, má vynikající fyzickou kondici.

Bernie je osmiletá basetka, maminka i babička zároveň. Je to fenka úctyhodných rozměrů, když byla štěně, rychle rostla, a tudíž měla potíže s klouby. Následně se přidaly kožní a ušní problémy spojené s celkovou svědivostí. Navzdory používání různých léčebných šamponů, ušních kapek a léčbě antibiotiky (trpěla hlavně kvasinkovými infekcemi), jsme velkého úspěchu nedosáhly. Nicméně po půl roce, co žere FM, netráví čas drbáním se od hlavy až k patě, ale užívá si psího důchodu. U Bernie bych zmínila ještě jednu věc - FM je krmivem i pro velká plemena, hlavně ta, jež jsou náchylná k torzi a dilataci žaludku. Princip FM je totiž takový, že granule v žaludku nebobtnají, ale postupně se odvalují, čímž se snižuje riziko výskytu již zmíněných velmi závažných stavů. Nejen že psovi prodloužíte život, ale ušetříte i leckdy vysoké sumy za veterináře.

V neposlední řadě ještě pár slov o naší Bibi, křížence, věkem 8 let, a Matějovi, kokrovi, věkem asi 12 let. Oba měli dost pohnutý život, lidé s nimi zacházeli velmi ošklivým způsobem. Bibi k nám přišla se zuby v dezolátním stavu. Ty, které již nešlo zachránit, jsme nechaly vytrhnout. Ani těm ostatním nedávala veterinářka velkou naději. Velmi špatná výživa, několik porodů ročně si vybraly svou daň. Nicméně ani Bibi neušla FM. Po sedmi měsících ji paní doktorka ani nemohla poznat. Bibi zesílila, nádherně se jí vybarvila srst a hlavně na zubech neměla téměř žádný zubní kámen a dásně zhojené. Prostě paráda.

U Matěje zatím nemůžeme tvrdit "za vším je FM", protože je u nás teprve necelé tři měsíce, ale určitě dáme vědět, jak se mu daří.

FM doporučujeme i dalším "psím" známým a přátelům, protože vzhledem k široké nábídce si vybere úplně každý pes. Zároveň chceme zdůraznit, že je třeba vydržet a nevzdávat se po několika týdnech, kdy se nedostavil očekávaný výsledek. Je zapotřebí trpělivosti, krmit pouze jednim krmivem (FM) a hlavně se vyhnout krmení psa zbytky lidského jídla. Strava je základ. Ne nadarmo se říká: "Jste to, co jíte". U psů to platí dvojnásob.


Beagle, Dita Laudová

V prosinci roku 2005 jsme si domů přinesli štěně beagla. Už před jeho koupí jsme byli rozhodnuti, že mu dáme maximum ve všem - a to i v krmení. Nastudovali jsme spoustu literatury, zkoukli kvanta reklam a poté jsme se rozhodli pro jednu "nejmenovanou a poměrně drahou renomovanou značku". Podle složení na obalu jsme se domnívali, že nic lepšího na trhu nenajdeme. Pejsek sice prosperoval, ale rostl spíše do výšky, než aby sílil a navíc byl i poměrně hyperaktivní. Začala mu šupinatět kůže a dělat se i malý atopický ekzém. A i psí hromádky vypadaly, jako bychom krmili granulemi ECONOMY.

V té době jsme potkali paní (náhodu taky majitelku beagla paní Hanu Šejnohovou), která nám nabídla svoji pomoc a poradila nám obrátit se na zkušené chovatele (manželé Michalcovi - Perla Vltavy). Michalcovi krmí svoji smečku beaglů právě FirstMate a jsou maximálně spokojeni. Dali jsme tedy na jejich radu a rozhodně jsme neprohloupili.

Volba to byla vynikající - náš pejsek začal sílit a je nyní krásně osvalený, má krásnou lesklou srst bez známek jakýchkoliv ekzémů - celkově působí zdravě, jak po stránce kosmetické, tak i fyzické. A díky nižšímu obsahu bílkovin je také klidnější a vyrovnanější. Takže nám nezbude nic jiného, než všem chovatelům vřele doporučit krmivo FM.


Rhodéský ridgeback, Radka Zamastilová

Před pár lety se u nás doma objevil náš první rhodéský ridgeback - skvělý pes, kterému nebylo dáno dělat nám radost tak dlouho, jak bychom chtěli. Zemřel po operaci a dlouhodobých problémech s prostatou. Já jsem dlouho nechtěla o dalším psím kamarádovi ani slyšet. Doma bylo ale moc prázdno a ani moje malé dcerky Karolínka s Leničkou mi nedávaly zapomenout na červenozlatou hlavu položenou na mém klíně. Nejprve jsem začala prohlížet webové stránky chovatelských stanic nazdařbůh, pak systematicky a výsledkem byla naše cesta do Opavy do chovatelské stanice Africký květ. Domů s námi jel šikovný psí kluk Aramis, který je ale pro nás Timmy.

Spolu s Timmym jsme vezli i bílý pytel krmiva FirstMate, na kterém byl vrh odchován. V Hradci jsem nikde v běžném prodeji toto krmivo neobjevila a na obvyklé štěněčí návštěvě u veterináře nám byla doporučena (značku nebudeme uvádět). Timmy se však osypal svědivou vyrážkou. Takovou, že nám otevřený pytel na veterině vzali zpět a vyměnili za (značku nebudeme uvádět). Domnívali se, že jde o alergii na kuře, o čemž jsem dost pochybovala. Vyrážka se pomalinku zlepšovala, ale srst už zdaleka neměla ten lesk, který si Timmy přivezl z domova.

V regionálních novinách jsem pak objevila oznámení o prodeji FirstMate v Hradci Králové a tak si Timmíček začal pochutnávat na krmivu FirstMate. Trochu jsem se bála, zda opravdu nešlo o alergii na kuře, protože varianta krmiva FistMate, která nám byla doporučena, je převážně z kuřete. To víte, že nešlo. Ale je asi rozdíl, zda je krmivo vyrobeno z rozmanitých přísad v potravinářské kvalitě nebo zda tato čistota krmiva a rozmanitost zachována není. Všimla jsem si, že ani (značku nebudeme uvádět), ani (značku nebudeme uvádět) neobsahují enzymy, probiotika a že obě krmiva obsahují olej a mají obsah syrového masa pouhých 20 gramů v deseti dekách granulí. Zdá se Vám to dost? To nám s Timmym tedy ne. On je od dob, kdy byl u maminky v bříšku, zvyklý na svých nejméně 160 gramů syrového masa v deseti dekách granulek. Jak nám to chudák měl dát vědět, že ho šidíme, když po našem mluvit neumí?

Timmy roste krásně rovnoměrně, tlapky má kulaté, pevné, záda rovná, uši si nese tak, jak předepisuje standard, žádné měkké třepetající se ucho!

Chodíme do psí školky, spoustu času trávíme venku, a protože bydlíme v centru velkého města, naučili jsme se pohybovat i v rušném prostředí pěkně ukázněně, to ovšem neznamená, že pomalu. Timmy využívá každou dovolenou příležitost k tomu, aby si své dlouhé tlapky protáhl pětatřicítkou. Nejraději s kamarádem Amorem, brazilskou filou. Večerní procházka nás dvou, kdy děti už jsou v peřinkách, je pak vždy takovou naší malou oslavou toho, jak jsme rádi, že jsme se našli a že nám je spolu dobře. Myslím, že FirstMate nám k našemu dobrému pocitu pomohl a pomáhá.

Abych tady nechválila jen sama, na výstavě v Olomouci 12.1. 2007 získal hodnocení "velmi nadějný". V posudku se samozřejmě nepíše nic víc, než že Timmy je zdravé a standardu odpovídající štěně, ale já dobře vím, že to není samozřejmost!

Tu energii, co v sobě Timmy má, tu si musíte domyslet.Odeslat článek e-mailem zavřít formulář Zavřít formulář